Res Tuta - piedzīvojumu brokeri
Medības Piedzīvojumi Gardēžiem Makšķerēšana Kontakti
Medības Namībijā
Interesēties Nosūtīt draugam

Tieši pēc nolaišanās Vindhūkā, mēs dodamies uz ziemeļrietumiem, caur krūmājiem, cauri pilsētām Vilhelmstal un Omaruru. Ceļa garumā ir vērojamas dažas fermas, kas audzē lauvas, gepardus, degundradžus un daudz dažādu sugu antilopes.

© Res Tuta

Ceļā uz medību lauku, mēs dodamies garām vecai misionāru stacijai Omaruru - tagad muzejs - no 1870. gadiem. Tā ir viena no vecākajām valstī saglabātajām ēkām. Kapsētā zviedrs Aksels Ēriksons tika apglabāts kopā ar dažiem somu misionāriem, kas bija starp pirmajiem eiropiešiem, kuri šeit apmetās. Viņš ir apglabāts blakus citiem skandināviem, daudziem vāciešiem un melnajiem no Herero cilts. Herero ļaudis bija starp piecām pirmajām vietējo ciltīm, kas tika kristītas.

Zviedrs Kārlis Jons Andersons, Aksela Ēriksona ceļa biedrs, atgriezās Zviedrijā viens. Vänersborg musejā atrodams tas, ko viņš pameta, īpaši unikāla dienvidrietumu Āfrikas putnu kolekcija. Ceļojums uz Namībiju var sākties Vänersborgā.

Augšup krūmājos, 300 kilometrus no Vindhūekas - trīs stundas ar auto, vienu ar lidmašīnu, kas pieejamas fermās, mēs medījam antilopes. Bet vēl mēs redzam kalnu zebru, gepardus un degunradzi. Mēs tiekam lieliski izmitināti kā viesi pie diviem brāļiem, kuru tēvu tēvi iemitinājās Namībijā gadsimtu atpakaļ. Viņi mums ļauj medīt vairāk kā 20 000 hektāros.

© Res Tuta

Medību sezona Namībijā sākas 1. februārī un beidzas 30. novembrī. Sezonas sākums un beigas var būt ekstrēmi karstas - līdz 40 C dienā. Vidussezonā - jūnijā līdz augustā - var kļūt auksts - naktīs pat zem nulles. Neaizmirsties saģērbties silti.

Āfrikas nakts ir pilnīgi tumša, tiklīdz tu esi simts metrus no fermas. Neviena mākslīgā gaisma nevar mūs nosargāt no raudzīšanās fascinējošajās naksnīgajās debesīs, un tu sāc domāt pilnīgi savādāk, nekā ziemeļu puslodē.

Mēs mostamies, lai sāktu jaunu dienu. Mēs veltām pusdienu, lai apmeklētu vēsturiskās krūmāju vietas, kur afrikāņu bušmeņi sen atpakaļ zīmēja uz klintīm, lai iegūtu veiksmīgas medības. Šīs antīkās vietas dod mums labu vielu pārdomām.

© Res Tuta

Medījamie dzīvnieki
Leopards
Žirafe
Kudu
Origs
Zebra
Black Wildebeest
Impala
Steenbuck
Strauss
Kārpu cūka
Common Springbuck
Black Springbuck
Krūmu cūka
Bushbuck
Bifelis
Zilonis
Lauva
Šakālis
Duiker
Medības
Kontakti | Ētikas noteikumi | Ekrāna tapetes
Top.LV